تبلیغات X
سفارش بک لینک
آموزش ارز دیجیتال
لباس خواب
ابزار بتادیومی
خرید بک لینک قوی
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
هنگ درام
فایل گپ
بیگ بلاگ
خدمات سئو سایت
آسال تهویه قم
نسلی نو
وبینو قم
چاپ ساک دستی پارچه ای
وی رمان
ال تی پارت
چاپخانه قزوین
برسادیس
استارتاپ
خرید ملک در دبی
آموزش خلبانی
Cyberpunk 2077 دانلود بازی

استعلام اصالت بیمه در بیمه دات کام

خرید و تمدید به موقع بیمه اجباری ماشین یکی از دغدغه‌های اصلی رانندگانی است که از خودروشان برای تامین معاش استفاده می‌کنند. افرادی مانند رانندگان تاکسی‌های درون و برون شهری در این دسته قرار می‌گیرند. به همین دلیل سعی داریم در این پست درباره بیمه شخص ثالث تاکسی صحبت کنیم. 

بیمه شخص ثالث چیست؟

تنها بیمه اجباری وسایل نقلیه در ایران بیمه ثالث است. این بیمه‌نامه خسارت‌های مالی و جانی وارد شده به افراد ثالث در تصادفات رانندگی را تا سقف مورد توافق در بیمه‌نامه جبران می‌کند. بیمه مذکور در قانون جدید ابلاغی در سال 1401، خسارت‌های جانی راننده آسیب دیده را هم تحت پوشش قرار می‌دهد. اگر مایلید درباره بیمه شخص ثالث تاکسی بیشتر بدانید ادامه مطلب را ببینید.همانطور که در پست‌های قبلی گفتیم، بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است که خطرات ناشی از حوادث رانندگی به اشخاص ثالث را تحت پوشش قرار می‌دهد. این بیمه یک بیمه اجباری است. به همین دلیل کمتر وسیله نقلیه موتوری هست که این بیمه‌نامه را نداشته باشد. بر همین اساس اگر مالک ماشین یا سایر وسایل نقلیه در تمدید به موقع آن اهمال کنند؛ مشمول جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث می‌شوند. حال این پرسش پیش می‌آید که آیا راه‌حلی برای بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث وجود دارد یا خیر؟ در این پست می‌خواهیم در خصوص این موضوع صحبت کنیم.


پلیس روش‌های آنلاین زیادی برای استعلام و پرداخت تخلفات رانندگی مقرر کرده است. طبق اعلام رییس پلیس راهنمایی و رانندگی سایت راهور ۱۲۰ یکی از معتبرترین راه‌های پرداخت آنلاین خلافی وسایل نقلیه است. در این سامانه خدمات دیگری مانند نوبت‌دهی تعویض پلاک، پرداخت آنلاین جرائم، نقل و انتقال آنلاین خودرو و… هم ارائه می‌شود. این امکانات به صورت آنلاین و کاملا رایگان ارائه می‌شود. در این پست با  استعلام خلافی خودرو با سایت راهور آشنا می‌شویم.بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است که طبق قانون هر وسیله نقلیه‌ای در ایران باید تحت پوشش آن باشد. این بیمه‌نامه خسارات‌های مالی و جانی ناشی از حوادث رانندگی را تا سقف تعهدات بیمه‌نامه به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. بیمه اجباری اتومبیل پرفروش‌ترین بیمه در ایران است. اگر در تهیه بیمه شخص ثالث تعلل کنید؛ عواقبی چون جریمه نقدی، توقیف خودرو توسط پلیس گریبان‌گیر شما می‌شود. از آن بدتر در صورت بروز تصادف تمام هزینه‌های جانی و مالی به اشخاص ثالث را خودتان باید بپردازید. در این پست قصد داریم در خصوص بیمه اجباری وسایل نقلیه صحبت کنیم.


بیمه شخص ثالث چیست؟

گفتیم که مطابق قانون راهنمایی و رانندگی همه وسایل نقلیه مانند ماشین، انواع موتورسیکلت، کامیون و... باید تحت پوشش بیمه شخص ثالث باشند. قانون مسئولیت مدنی داشتن این بیمه‌نامه را برای مالکان ماشین و سایر وسایل نقلیه موتوری اجباری کرده است. بیمه شخص ثالث بخش قابل توجهی از خسارت‌های مالی و جانی ناشی از اتفاقات رانندگی که به شخص ثالث وارد می‌شود را پوشش می‌دهد. ناگفته نماند که هر شرکت بیمه تا سقف مشخص شده در بیمه‌نامه تعهد پرداخت خسارت دارد. منظور از اشخاص ثالث شخصی به غیر از صاحب خودرو/بیمه‌گزار است. در قرارداد بیمه شخص ثالث بیمه‌گزار شخص اول و بیمهگر شخص دوم  به حساب می‌آید. پس، هر فردی که در حوادث رانندگی آسیب ببیند –پیاده یا سواره- شخص ثالث محسوب می‌شود. طبق قانون، پوشش‌های بیمه اجباری خودرو خسارت‌های جانی و مالی راننده مقصر را پوشش نمی‌دهد.یکی از مسائل مهم در سال‌های اخیر تلاش برای رفع معضل آلودگی‌ای هوایی و زیست محیطی بوده که همواره مورد توجه کشورهای مختلف دنیا قرار گرفته است. کارشناسان در این موضوع به دنبال راه‌حل مناسب برای رهایی از بحران آلودگی جهانی هستند. اسقاط خودرو فرسوده، یکی از راه‌حل‌های مسئله آلودگی هوا است. به این دلیل که بودن وسایل نقلیه مذکور در چرخه حمل و نقل، آسیب­‌های جدی برای محیط زیست و سلامت افراد جامعه،بوجود می‌آورند. در این پست می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم.


قانون هوای پاک و اسقاط خودرو فرسوده


قانون هوای پاک لزوم اسقاط ماشین‌ها و سایر وسایل نقلیه را بیان می‌کند. در ماده ۸ این قانون، تمامی افرادی که وسایل نقلیه دارند موظفند، ماشین‌شان را پس از رسیدن به سن فرسودگی از رده خارج کنند. عبور و مرور وسایل نقلیه فرسوده در خیابان‌­ها و جاده‌های کشور، مانند نداشتن بیمه شخص ثالث معتبر از نظر قانونی جرم به حساب می‌آید. خب در اینجا این پرسش مطرح می‌شود که اسقاطی بودن خودرو را چطور تشخیص بدهیم؟ در ادامه به این پرسش پاسخ می‌دهیم.

ویژگی‌های خودرو فرسوده

در کشور ما حدود ۷۰ درصد از ناوگان حمل و نقل عمومی، فرسوده به حساب می‌آیند. بنابراین، خارج کردن این وسایل نقلیه از چرخه حمل و نقل، برای دستیابی به هوای پاک یک امر ضروری است. عوامل زیر به مرور زمان باعث ایجاد فرسودگی در خودروها می‌شوند:

  1. سن خودرو
  2. میزان کارکرد
  3. شرایط فرهنگی و اقتصادی جامعه
  4. رشد تکنولوژی

هر کدام از این عوامل به تنهایی نمی‌توانند نشان‌دهنده فرسودگی ماشین باشند. به همین دلیل کارشناسان به دنبال راهی بودند که همه موارد را با هم بسنجند. بالاخره به این نتیجه رسیدند که عوامل زمانی در فرسودگی اثرگذار هستند که ماشین نتواند معیارهای معاینه فنی سالانه‌اش را پاس کند.سازمان تامین اجتماعی تاثیرگذارترین عنصر در صنعت بیمه کشور است زیرا که به تعداد زیادی از مردم کشورمان انواع خدمات بیمه‌ای را ارائه می‌دهد. بیمه پایه و بیمه تکمیلی مهم‌ترین رشته‌های بیمه در این سازمان است. البته بیمه مکمل درمان در سازمان تامین اجتماعی صرفا مخصوص بیمه‌شدگان بازنشسته است. در این پست می‌خواهیم به معرفی بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی بپردازیم.

بیمه تکمیلی چیست؟

بیمه‌های درمانی در دو گروه پایه و تکمیلی به فروش می‌رسند. اگر مجموع پوشش‌های درمانی هر دو بیمه را در نظر بگیریم متوجه می‌شویم که بخش قابل توجهی از هزینه‌های پزشکی را پوشش می‌دهند. بیمه سلامت، بیمه نیروهای مسلح و بیمه تامین اجتماعی همه بیمه‌های پایه هستند. اما بیمه تکمیلی توسط شرکت‌های بیمه به فروش می‌رسید. تا اینکه در سال‌های اخیر طرح بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی هم مطرح شد. این بیمه درصد قابل توجهی از هزینه‌های پزشکی مانند بستری، سونوگرافی، آزمایشات و... جبران می‌کند. افراد خانواده مانند همسر، فرزند، پدر و مادر بیمه‌شده اصلی هم می‌توانند تحت پوشش بیمه مکمل درمان قرار بگیرند. البته فرزندان این افراد با داشتن شرایط خاصی می‌توانند از این بیمه استفاده کنند. 

هیچ کدام از ما به طور معمول قوانین را زیر پا نمی گذاریم. با این حال، خلافی خودرو و رانندگی بسیار رایج است. این اشتباهات می تواند حتی قانونمندترین افراد را فراری دهد. برخی از جرایم رانندگی جدی تر از بقیه هستند. پلیس برای آنها جرایم سنگین در نظر گرفت. این تخلفات رانندگی حتی می تواند منجر به زندانی شدن مجرم شود. دانستن قوانین رانندگی و جرایم ناشی از نقض آن بسیار مهم است. با دانستن این قوانین، رانندگان دقت بیشتری خواهند داشت و خلافی کمتر. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد خلافی خودرو ارائه کنیم. این مقاله را از دست ندهید.

 

خلافی خودرو چیست؟

قبل از دانستن سوال "چگونه خلافی خودرو را بدست آوریم"، بهتر است ابتدا بدانیم چیست و چه انواعی دارند؟ خلافی ، تمام تخلفات و نقض قوانین رانندگی است که با وسیله نقلیه خود مرتکب می شوید. این موارد در پرونده خودرو شما نزد پلیس ثبت می شود. برای برخی از این اشتباهات رانندگی جریمه هایی در نظر گرفته شده است. با پیشرفت تکنولوژی، پلیس تخلفات رانندگی را با دقت و عمق بیشتری ثبت می کند. دلیل این امر نصب دوربین های کنترل سرعت است: این را هر راننده ای که برای چند دقیقه پای خود را روی کلاچ و سرعت می گذارد (حتی در مسیرهای کوتاه) احساس می کند. داده های میزان تخلفات رانندگی در سیستم های راهنمایی و رانندگی ثبت می شود و روش ها و کاربردهای مختلفی برای بررسی آنها وجود دارد.بیمه تامین اجتماعی یکی از برجسته و کارآمد بیمه برای همه است. بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی هم یکی از این بیمه هاست. این بیمه برای خانم های خانه دار در گروه های سنی مختلف است. همانطور که می دانید خانم های خانه دار به مرور زمان دچار انواع بیماری ها و حوادث می شوند. بنابراین داشتن زنان خانه دار بیمه تامین اجتماعی برای آنها بسیار مهم است. برای داشتن این بیمه پس از امضای قرارداد باید از خدمات و مزایای بیمه تامین اجتماعی استفاده کنید.

 

در ادامه در مورد مزایای این نوع بیمه صحبت خواهیم کرد. سپس در مورد نحوه ثبت آنها بحث خواهد شد. پس اگر شما هم جزو زنان خانه دار هستید تا انتها با ما همراه باشید.

یکی از نگرانی های زنان خانه دار این است که آنها شغل دیگر و بیمه نداشته باشند. آنها می توانند در حین استفاده از پوشش بیمه از آینده خود و فرزندانشان حمایت کنند. در نتیجه این دسته از بانوان (مجرد یا متاهل) می توانند در بازه سنی 18 تا 50 سال از خدمات و پوشش بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند، پیشنهاد می کنیم در اسرع وقت نسبت به ثبت نام بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار استفاده  نمایید. با این کار می توانید از کاورهای بیمه تامین اجتماعی به مدت بیمه استفاده کنید.

 

شرایط رتبه بندی بیمه تامین اجتماعی برای زنان خانه دار

برای داشتن این بیمه، داشتن شرایط و ضوابط زیر الزامی است: